Pajaziti për shtimin e vrasjeve: Duhet të kemi reagim institucional

Ish-ministri i Punëve të Brendshme, Zenun Pajaziti, ka folur për çështjen sigurisë në vend, përkatësisht shtimin e numrit të vrasjeve.

Ai është shprehur se duhet të ketë reagim institucional lidhur me këtë fenomen, përcjell klankosova.tv.

”Nuk mund ta adresojmë tash te shoqëria se nëse rasti ka ndodhë tek një komunitet i caktuar, siç jemi mësuar të ndodhë, nuk duhet të reagojmë që reagimin ta bëjë vet komuniteti”.

”Duhet të kemi reagim institucional, sepse shteti, institucionet janë ato që duhet të parandalojnë dhe duhet të merren me këto çështje”.

”Shteti ynë, institucionet tona, më shumë po parapëlqejnë të merren me Siguri Nacionale, sesa me siguri njerëzore”.

Lajmet Pajaziti për shtimin e vrasjeve: Duhet të kemi reagim institucional >> Rahoveci.info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!