Pas Abazoviqit, Pacolli takon Gjukanoviqin: E falënderova për mbështetjen ndaj Kosovës

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli, ka takuar presidentin e Malit të Zi, Milo Gjukanoviq.

“Pata sot kënaqësinë të takoj në Podgoricë, Milo Gjukanoviçin, Presidentin e Malit të Zi, të cilin në këtë rast, pos tjerash e falënderova për mbështetjen e tij të madhe për Kosovën, që nga njohja e Pavarësisë së Kosovës dhe për mbështetjen e tij në të gjitha forumet ndërkombëtare”, është shprehur Pacolli.

“Me Presidentin Gjukanoviç kam pasur fatin të punoj”.

Gjatë ditës Pacolli është pritur edhe nga kryeministri shqiptar i Malit të Zi, Dritan Abazoviq.

Lajmet Pas Abazoviqit, Pacolli takon Gjukanoviqin: E falënderova për mbështetjen ndaj Kosovës >> Rahoveci.info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!