Szunyog e Idrizi vizitojnë kultivuesin e boronicave, përfitoi 170 mijë euro donacion nga BE-ja

Shefi i zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Tomas Szunyog, dhe kryetari i Komunës së Vushtrrisë, Ferit Idrizi, kanë vizituar ndërmarrjen “Berrykode” në Maxhunaj, e cila merret me kultivimin e boronicave dhe është përfituese e projektit të BE-së në shumën prej 170 mijë euro, raporton Rahoveci INFO. Bashkëpronari i plantacionit të boronicave, Arif Kastrati, iu tregoi atyre për sukseset e kësaj…

Source

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!