Me një video të veçantë, Capital T uron për Ditën Ndërkombëtare të Fëmijëve

Reperi Capital T ka uruar për Ditën Ndërkombëtare të Fëmijëve (1 Qershorin).

Ai ka postuar një video ku shihet duke mbajtur në krahë një fëmijë, teksa interpreton në një skenë.

“Urime Dita Ndërkombëtare e Fëmijëve. Ne duhet t’i duam e t’i mbrojmë ata sepse janë e ardhmja jonë”, ka shkruar reperi krahas videos.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Capital T (@truekapo)

Sot në mbarë botën shënohet Dita Botërore e Prindërve, datë kjo e vendosur nga Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara më 17 shtator 2012. Në një rezolutë të miratuar thuhej se 1 qershori shpallet Dita Botërore në nderim të Prindërve në të gjithë botën.

Rezoluta fton shtetet anëtare të OKB-së të festojnë Ditën Botërore të Prindërve në kuadrin e marrëdhënieve të partneritet të gjithanshëm me shoqërinë civile, në veçanti me pjesëmarrjen e të rinjve dhe fëmijëve, për të marrë pjesë në veprimtaritë kushtuar kësaj dite./21Media

Lajmet Me një video të veçantë, Capital T uron për Ditën Ndërkombëtare të Fëmijëve >> .

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!