Turqia dhe Kosova zotohen për realizimin e marrëveshjes së përbashkët për sektorin pyjor

Në kuadër të marrëveshjes së bashkëpunimit të nënshkruar vitin e kaluar mes Kosovës dhe Turqisë në sektorin e pylltarisë, një delegacion nga Drejtorati i Përgjithshëm i Pyjeve të Turqisë po qëndron në vizitën e parë zyrtare në Kosovë. Qëllimi kryesor i kësaj vizite është identifikimi i prioriteteve dhe fushave të bashkëpunimit mes dy vendeve për zbatimin e marrëveshjes së arritur.

Source

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!