Ukraina i kthehet futbollit në ethe lufte

Ekipi kombëtar i futbollit  ukrainas luajti kundër Skocisë në ndeshjen e vlefshme për kualifikim në kampionatin botëror.

Por gëzimi i tre golave të Ukrainës nuk qe i mundur të festohet jashtë.

Tifozëve të  kombëtares policia u kërkoi të strehohen në dhomat e bodrumit për shkak të një paralajmërimi për sulm ajror.

Fitorja 3 me 1 e se mërkurës mundësoi Ukrainës të luaj  në  përballjen vendimtare  me Uellesin për Kupën e Botës që pritet të zhvillohet me 5 qershor.

Madje tifozët e Skocisë dhe Ukrainës paraqitën një front të bashkuar në Glasgow përpara ndeshjes së tyre plot emocione në play-offin për Kupës së Botës në Katar.

Kjo është përballja e parë konkurruese e ekipit kombëtar që nga fillimi i pushtimit rus në shkurt, gjë që bëri që lojët të shtyheshin nga marsi në qershor./Rahoveci info/

Lajmet Ukraina i kthehet futbollit në ethe lufte >> Rahoveci info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!