Fermerët ferizajas kërkojnë zgjatje afatit për subvencione, thonë se nuk i takoi askush nga Ministria e Bujqësisë

Dhjetëra fermerë nga Ferizaj kanë protestuar para Qeverisë së Kosovës për shkak të mbylljes së aplikimit për subvencione. Ata kanë kërkuar takim me ministrin e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci, për të zgjatur afatin për aplikim, raporton Rahoveci INFO. E shkak i protestës para objektit të Qeverisë, është bërë për arsye se askush nga Ministria e Bujqësisë nuk po i pranon në…

Source

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!