Lajçak, pas takimit me Kurtin në Bratisllavë, thotë se folën për dialogun

I dërguari special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, është takuar me kryeministrin e vendit, Albin Kurti, në Bratisllavë, këtë të premte.

Lajçak shprehet i kënaqur që takoi Kurtin për të vazhduar diskutimin e rregullt mbi dialogun kosovaro-serb, njofton Klankosova.tv.

“Pata kënaqësinë të mirëpres kryeministrin Albin Kurti në Bratisllavë, ku mori pjesë në Forumin “GLOBSEC 2022”. Ishte një mundësi e mirë për të vazhduar bisedën tonë të rregullt mbi dialogun dhe rrugën përpara”, ka shkruar Lajçak në Twitter.

Lajmet Lajçak, pas takimit me Kurtin në Bratisllavë, thotë se folën për dialogun >> Rahoveci.info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!