Lajçak takohet me Gjukanoviq, bisedojnë për situatën në Ballkan

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, gjatë ditës së sotme është takuar me presidentin e Malit të Zi, Milo Gjukanoviq.

Ai, me anë të një postimi në Twitter, ka thënë se se ata kanë biseduar për situatën në Mal të Zi dhe në Ballkanin Perëndimor.

“I gëzuar për t’u takuar me Gjukanoviqin  për herë të dytë këtë javë, këtë herë në Bratislavë, për të vazhduar diskutimet tona për situatën në Mal të Zi dhe në Ballkanin Perëndimor”,ka shkruar Lajçak, transmeton KlanKosova.tv.

Lajmet Lajçak takohet me Gjukanoviq, bisedojnë për situatën në Ballkan >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!