Mijëra ukrainas aplikojnë për pasaportë ruse (VIDEO)

Emrat a atyre që duan nënshtetësi ruse po i shkruajnë në letër.

Këtë mundësi me procedure të shpejtë, të iniciuar nga presidenti rus, Vladimir Putin, po e shfrytëzojnë mijëra ukrainas në Melitopolitt.

Kështu të paktën po raporton televizioni shtetëror rus, i cili shfaqi punonjësit administrativ, që është i paktë në numër për të gjitha aplikimet në një zyrë shërbimi që u hap për këtë punë.

Sipas televizionit, edhe Kherson dhe Zaporizhizha, që janë zona më të mëdha, po aplikojnë për pasaportën ruse.

Ditë më parë, televizioni rus publikoi pamje edhe të banorëve nga qytetit ukrainas Kherson, të cilët lidheshin me operatorët rusë të telefonisë dhe internetit, derisa u raportua se kjo zonë po përdor edhe rublën si monedhë.

Lajmet Mijëra ukrainas aplikojnë për pasaportë ruse (VIDEO) >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!