BE miraton liberalizimin e përkohshëm të tregtisë me Ukrainën

Një rregullore e BE-së që lejon liberalizimin e përkohshëm të tregtisë dhe koncesione të tjera tregtare për produkte të caktuara ukrainase ka hyrë në fuqi, duke pezulluar detyrimet e importit për të gjitha eksportet e Ukrainës në Bashkimin Evropian për një vit.

Kryeministri ukrainas Denys Shmyhal, ka shprehur mirënjohjen dhe tha se masa do t’u sigurojë prodhuesve mundësi shtesë, do të nxisë ekonominë e Ukrainës dhe do të kontribuojë në integrimin në BE.

Lajmet BE miraton liberalizimin e përkohshëm të tregtisë me Ukrainën >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!