Hoxhaj: Shpresoj që së shpejti ta shohim Kosovën në NATO

Ish-ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj ka shprehur dëshirën që Kosova të bëhet së shpejti anëtare e NATO-s.

Hoxhaj e tha këtë teksa shpërndau një fotografi së bashku me ish-presidenten e Estonisë, Kersti Kaljulaid; ish-Kryeministrin e Suedisë, Carl Bildt; zëvendësministrin e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Finlandës, Kai Sauer, dhe ambasadorin Jarmo Sareva.

“Me shtetet që së shpejti do të bëhen anëtare të NATO-s. Shpresoj të shohim edhe Kosovën aty së shpejti!”, shkroi Hoxhaj, transmeton Klankosova.tv.

Lajmet Hoxhaj: Shpresoj që së shpejti ta shohim Kosovën në NATO >> Rahoveci.info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!