Nagavci kërkon respektim të rregullave në testin e arritshmërisë

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci, ka kërkuar respektim të rregullave në testin e arritshmërisë, pasi sipas saj, është një domosdoshmëri për përcaktimin e rezultateve reale.

“Respektimi i rregullave është domosdoshmëri për përcaktimin e rezultateve reale dhe pres përgjegjësi të plotë nga të gjithë”, ka shkruar Nagavci në facebook.

Ajo po ashtu i ka dëshiruar suksese nxënësve që do t’iu nënshtrohen këtij provimi.

“Suksese të dashur nxënës! Sot, në ditën e parë të Testit të Arritshmërisë, 24 218 nxënës të klasave të nënta do të vlerësohen për arritjet, njohuritë, shkathtësitë dhe aftësitë e fituara gjatë shkollimit të tyre”, ka shkruar Nagavci në facebook.

Janë 178 qendra, në të cilat do të zhvillohet testi dhe 1600 administrues, të cilët do të kujdesen për mbarëvajtjen e tij.

Testi do të zgjasë 150 minuta.

Lajmet Nagavci kërkon respektim të rregullave në testin e arritshmërisë >> Rahoveci.info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!