Anulohet vizita e Lavrovit në Serbi

Vizita e ministrit të Jashtëm rus Sergei Lavrov në Serbi është anuluar.

Kjo pasi vendet përreth Serbisë mbyllën hapësirën e tyre ajrore për avionët e tij, tha një burim i lartë i ministrisë së jashtme ruse për agjencinë e lajmeve Interfax të dielën, përcjell klanakosova.tv.

Burimi konfirmoi një raport të medias serbe që thoshte se ”Bullgaria, Maqedonia e Veriut dhe Mali i Zi kishin mbyllur hapësirën e tyre ajrore për aeroplanin që do të transportonte kryediplomatin e Moskës në Beograd të hënën”.

 

Lajmet Anulohet vizita e Lavrovit në Serbi >> Rahoveci.info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!