Nëna e vetme në botë me nëntënjakë në botë tregon sfidën e kujdesjes për foshnjat (VIDEO)

Halima Cissé është gruaja e vetme në botë që ka lindur nëntënjakë.

Ajo është shprehur se nëntë foshnjat janë me shëndet të mirë.

Me origjinë nga Mali, ajo lindi në Marok pasi qeveria e Malit e dërgoi atje për kujdes të specializuar, shkruan BBC, transmeton Klankosova.tv.

Cissé lindi me prerje cezariane dhe foshnjat e saj peshonin midis 500 gram dhe 1 kilogram.

Ndryshe, ajo kuptoi se ka nëntënjakë pas lindjes, sepse në kontrollat gjatë shtatzanisë, mjekët i kishin parë vetëm shtatë foshnja.

Rrëfimin e saj mund ta ndiqni në videon e mëposhtme:

https://www.bbc.com/news/av/world-africa-61666181

Lajmet Nëna e vetme në botë me nëntënjakë në botë tregon sfidën e kujdesjes për foshnjat (VIDEO) >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!