Almeda ia ndërron emrin Tolgahanit, i vendosi emër shqip

Bukuroshja shqiptare, Almeda Abazi dhe bashkëshorti i saj, aktori turk Tolgahan Sayisman janë duke i jetuar ditët më të lumtura të jetës me fëmijët e tyre.

Djalin dhe vjazën çifti i njohur po i rrisin në frymën e dy kulturave atë turke dhe shqipe.

Së fundmi në një intervistë aktori ka treguar se Almeda atij i ka vendosur një emër në gjuhën shqipe me të cilin i drejtohet gjithmonë.

“Emër përkëledhës, arush”, ka thënë Tolgahani.

Aktori turk është fans i ushqimeve tradicionale duke thënë “më pëlqen shumë ushqimi,  Sidomos byreku me mish dhe tava me kos”.

Almeda Abazi-Sayisman jeton tashmë prej vitesh në Turqi./21Media

Lajmet Almeda ia ndërron emrin Tolgahanit, i vendosi emër shqip >> .

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!