Ukraina thotë se 31 mijë trupa ruse u vranë në luftë

Ukraina ndan rregullisht vlerësimet për humbjet ruse në luftën e cila filloi në fund të shkurtit dhe nuk tregon shenja për t’u mbyllur.

Në të fundit, Kievi thotë se Rusia ka humbur rreth 31 mijë e 360 personel midis 24 shkurtit dhe 7 qershorit.

Vlen të përmendet se vlerësimet e Ukrainës kanë qenë vazhdimisht shumë më të larta se ato të dhëna nga agjencitë perëndimore dhe Moska, transmeton Klankosova.tv.

Lajmet Ukraina thotë se 31 mijë trupa ruse u vranë në luftë >> Rahoveci.info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!