Arrestohet një person pasi me aparat për shuarjen e zjarrit shkaktoi dëme në një kolegj

Një person është arrestuar dje nga policia në Koretishtë të Novobërdës për shkak se kishte hyrë në objektin e një kolegji dhe me një aparat për fikjen e zjarrit kishte shkaktuar dëme materiale duke thyer xhamat e dritareve, karrige, dyer dhe gjithçka qa ka hasur para vetes.

Në raportin e policisë thuhet se i dyshuari duke shkaktuar dëme është zënë në flagrancë nga njësiti policor  dhe gjatë arrestimit ka rezistuar dhe si pasoj një zyrtar policor ka pësuar lëndime.

Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje për 48 orë, transmeton KlanKosova.tv.

Lajmet Arrestohet një person pasi me aparat për shuarjen e zjarrit shkaktoi dëme në një kolegj >> Rahoveci.info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!