Bislimi e pret ministrin e Jashtëm grek në Aeroportin e Prishtinës

Zëvendëskryeministri i Parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi, pret sot në aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës, ministrin e Jashtëm të Greqisë, Nikos Dendias.

Mediat mund të marrin pamje nga pritja në ora 14:00.

Ndërkaq, takimi i përbashkët i zëvendëskryeministrit Bislimi dhe ministrit Dendias, do të mbahet në ora 15:50 në ndërtesën e Qeverisë.

Veç këtij takimi, Nikos Dendias do të takohet edhe me presidenten Vjosa Osmani dhe kryeministrin Albin Kurti, transmeton Klankosova.tv.

 

Lajmet Bislimi e pret ministrin e Jashtëm grek në Aeroportin e Prishtinës >> Rahoveci.info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!