Rita Ora dhe Taika Waititi drejt altarit?

Çifti i i ëmbël, këngëtarja shqiptare Rita Ora dhe regjisori nga Zelanda e Re Taika Waititi, duket se së shpejti do të ecin drejtë altarit.

Ndërsa nuk ka asnjë fjalë zyrtare se dyshja janë fejuar, një mik i ngushtë i ka thënë The Sun se ata po planifikojnë një “ceremoni private” të ndjekur nga një festë e madhe në Londër me një listë të ftuarish.

“Kjo nuk ka të bëjë që ata të bëjnë një gjë të madhe spektakolare dhe të këndojnë për të paraprakisht. Bëhet fjalë vetëm për ata që janë të dashuruar dhe vendosin se është koha e duhur për të zyrtarizuar marrëdhënien e tyre. Ata nuk mund të ishin më të lumtur. Ata nuk bënë një të tërë, ‘A do të martohesh me mua?’ gjë dhe një postim në Instagram. Nuk ka asnjë unazë apo grumbullim të madh. Ata thjesht u afruan gjithnjë e më shumë dhe përfundimisht i thanë njëri-tjetrit pothuajse njëkohësisht: ‘Dua të martohem me ty”, ka thënë burimi.

Besohet se Ora, e cila është duke punuar në disa filma dhe së fundmi ka përfunduar The Voice Australia, dhe Waititi, i cili është e lidhur me pothuajse çdo film “të shumëpritur” për momentin, do të martohen pasi të kenë përfunduar angazhimet e tyre.

Waititi është i njohur për realizimin e një sërë filmash si “Hunt for the Wilderpeople”, “Boy” dhe “What We Do in the Shadows”, dhe gjeti suksesin kryesor pasi drejtoi “Thor: Ragnarok” të vitit 2017 për Marvel Cinematic Universe.

Regjisori fitues i Oskarit ishte në Sidnei në fillim të vitit 2021 për të filmuar filmin vijues, “Thor: Love and Thunder”, ku interpretojnë Chris Hemsworth, Natalie Portman dhe Russell Crowe dhe do të dalë në treg më 6 korrik.

Besohet se çifti u takua në atë kohë, megjithëse ata u lidhën për herë të parë në prill 2021, kur një foto e Waititit u zbulua në postimin e Orës në Instagram.

Waititi ishte martuar më parë me producenten e filmit Chelsea Winstanley, por besohej se ishte ndarë në heshtje në vitin 2018.

Ata kanë dy vajza: Te Hinekahu, 10 vjeç dhe Matewa Kiritapu, 6 vjeç./21Media

Lajmet Rita Ora dhe Taika Waititi drejt altarit? >> .

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!