Kosova- Irlanda e Veriut, publikohet formacionet zyrtare

Me fillim nga ora 20:45, në “Fadil Vokrri” Kosova do ta luajë ndeshjen e tretë në kuadër të Nations League.

“Dardanët” do t% përballen me Irlandën e Veriut.

Tashmë kur ka mbetur edhe pak kohë deri në fillimin e ndeshjes dy trajnerët i kanë publikuar formacionet zyrtare me të cilat do ta nisin ndeshjen.

Ekipi i udhëhequr nga Alain Giresse, do të ketë disa ndryshime në formacion shkaku i mungesave të lojtarëve.

Kombëtarja e Kosovës në dy ndeshjet e kaluara e ka një fitore dhe një humbje.

Me Qipron ka arritur të fitojë si mysafir me rezultat 0:2, ndërkaq është mposhtur në shtëpi nga Greqia me rezultat minimal 0:1./Rahoveci info/

Lajmet Kosova- Irlanda e Veriut, publikohet formacionet zyrtare >> Rahoveci info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!