Mbretëria e Bashkuar thotë se po i bën presion Moskës për dënimet me vdekje

Qeveria e Mbretërisë së Bashkuar po i bën presion Moskës për dënimet me vdekje të dhëna dy britanikëve të kapur nga forcat ruse, ka thënë një ministre.

“Unë e di se ne po bëjmë përfaqësimet më të forta të mundshme për qeverinë ruse,” tha Therese Coffey, sekretarja e punës dhe pensioneve, për BBC, transmeton Klankosova.tv.

Më herët, sekretarja e Jashtme britanike, Liz Truss, i cilësoi dënimet e Aiden Aslin, 28, dhe Shaun Pinner, 48, së bashku me Saaudun Brahim nga Maroku, si një “gjykim të rremë pa asnjë legjitimitet”, duke shtuar se qeveria po bënte gjithçka që mundej për të mbështetur dy familjet e burrave britanikë.

 

 

Lajmet Mbretëria e Bashkuar thotë se po i bën presion Moskës për dënimet me vdekje >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!