Drenoci sot shënon 23-vjetorin e çlirimit

Fshati Drenoc i Komunës së Rahovecit sot shënon Ditën e Çlirimit.

Me 10 qershor 1999, forcat pushtuese serbe u detyruan të heqin dorë nga përpjekjet për pushtim të fshatit, duke mbledhur makineritë e veta ushtarake dhe duke u tërhequr nga Drenoci.

Me rastin 23 vjetorit të çlirimit, sot të rinjtë e fshatit, duke filluar nga ora 15:00, do të organizojnë një takim për t’i përkujtuar e nderuar ata që sakrifikuan për lirinë e fshatit.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!