Deputetët kosovarë në Samitin e Kopenhagës, i pranishëm edhe Obama (VIDEO)

Ish-presidenti amerikan ishte protagonisti kryesor në Samitin e Demokracisë në Kopenhagë.

Adresim në ngjarjen që për temë kishte zhdukjen e autokracisë, kishte edhe presidenti të Ukrainës, Volodymyr Zelensky, veçse ky nga distanca, njofton Rahoveci INFO.

Këto fjalime të moderuara nga ish sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Anders Fogh Rasmussen, që është edhe themelues i organizatës nikoqire, u përcollën nga afër për dy ditë nga rreth 500 përfaqësues të parlamenteve të vendeve të ndryshme, përfshirë këtu Kosovën.

Nga ish kryetari i ShBA-së dhe folësit e tjerë, ata dëgjuan edhe për dezinformimin, propagandën e lajmet e rreme.

Lajmet Deputetët kosovarë në Samitin e Kopenhagës, i pranishëm edhe Obama (VIDEO) >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!