Një Grua me shami pjesë e paradës së Krenarisë, flet për situatën

Ka filluar Parada e Krenarisë në Prishtinë e komuniteti LGBTQI.

Në mesin e shumë personaliteteve të njohura që morën pjesë në këtë paradë, aty u pa edhe një qytetare e mbuluar me shami.

Ajo ka thënë se ajo nuk ka dalur në paradë por ka qëlluar aty dhe ka pyetur se çfarë po ndodhë, shkruan Nacionale.

Ajo ka thënë se po ta dinte që do të mbahet parada nuk do të dilte, teksa pjesëmarrësit në paradë kanë shfrytëzuar rastin që të fotografohen me të duke e futur si pjesë të këtij manifestimi.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!