Rahovecasi prof. Ali Dula shpallet “Ambasadori i Paqes”

Sot në Prishtinë, në Konferencën Ballkanike të Lidershipit organizuar nga Federata Universale e Paqes është shpallur Ambasador i Paqes, prof.dr. Ali Dula.


Në një panel të përbërë me personalitete të shquara të jetës politike mbarëshqiptare dhe ato europiane, profesor Ali Dula është vlerësuar me virtyte të shquara intelektuale e edukative në fushën profesional por edhe duke krijuar e kontribuar opinionet pozitive e paqedashëse si një intektual aktiv.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!