Ish-ushtari britanik vritet në luftime në Ukrainë

Një ish-ushtar britanik ka vdekur duke luftuar kundër forcave ruse në qytetin ukrainas Severodonetsk, ka thënë familja e tij.

Jordan Gatley u largua nga ushtria britanike në mars dhe fluturoi për në Ukrainë, për të ndihmuar në shmangien e forcave ruse dhe për të trajnuar ushtarët ukrainas.

“Dje (10/06/22) morëm lajmin shkatërrues se djali ynë, Jordan, është qëlluar dhe vrarë në qytetin Severodonetsk të Ukrainës”, shkroi babai i tij në facebook.

Lajmet Ish-ushtari britanik vritet në luftime në Ukrainë >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!