Grubi për “Sunny Hill”: Ideale do të ishte organizimi i përbashkët Shkup, Tiranë dhe Prishtinë

Zëvendëskryeministri i Maqedonisë së Veriut, Artan Grubi, ka reaguar rreth zhvendosjes së festivalit “Sunny Hill” nga Prishtina në Tiranë.

Grubi thotë se festivali do të ishte i mirëpritur edhe në Shkup, njofton Klankosova.tv.

Mes tjerash, ai ka hedhur idenë që të ketë një organizim të përbashkët në tri kryeqytetet: Shkup, Tiranë dhe Prishtinë.

“Sunny Hill Festival është më se i mirëseardhur në Shkup, ideale do të ishte organizimi i përbashkët Shkup, Tiranë, Prishtinë”, ka shkruar Grubi në rrjetin social Facebook.

Lajmet Grubi për “Sunny Hill”: Ideale do të ishte organizimi i përbashkët Shkup, Tiranë dhe Prishtinë >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!