Bits i Sony fotot dhe videot e lojës suaj direkt në Twitter ose Youtube

Sony ka lëshuar një përditësim të mrekullueshëm për aplikacionin e tij falas të redaktimit të fotografive dhe videove Share Factory Studio në PS5, i cili ju lejon të mbivendosni me lehtësi doodle, filtra vizualë dhe më shumë në fotografitë tuaja të ruajtura të lojës, të quajtura Bits. Ky përditësim ka për qëllim ta bëjë të lehtë për fillestarët të ndajnë një video që kanë më shumë personalitet dhe kontekst. Por duket se shkon shumë më thellë, duke ofruar një sërë efektesh të personalizueshme, duke përfshirë filtra, tekst, efekte zanore, muzikë, zë dhe efekte të tjera vizuale si ngjitëset dhe efektet e kamerës.

Pasi ta ruani krijimin tuaj në hapësirën ruajtëse të konsolës suaj, mund ta ngarkoni në Twitter ose YouTube direkt nga PS5. Ose, nëse keni aplikacionin PlayStation në telefonin ose tabletin tuaj, këto Bit mund të shfaqen në seksionin “Regjistrimet e lojërave”. Nga atje, ju mund t’i shkarkoni ato për t’i ndarë ose për t’i ngarkuar në shërbimin që zgjidhni.

Ky nivel personalizimi, megjithëse i zakonshëm në aplikacionet e telefonit dhe desktopit, është padyshim një gjë e rrallë në konsola. Dhe është shumë më lart se çfarë lejon aktualisht Xbox Game DVR i Microsoft. Zakonisht nuk shqetësohemi as me Share Factory Studio në PS5. Në vend të kësaj, thjesht redaktojmë kohën e fillimit dhe të mbarimit të klipeve në aplikacionin Media Browser, më pas shtojmë kontekstin me tekstin në një tweet. Por Bits në PS5 duken shumë më mirë se kaq./Rahoveci.INFO/

 

Lajmet Bits i Sony fotot dhe videot e lojës suaj direkt në Twitter ose Youtube >> Rahoveci.INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!