Edi Rama nesër viziton kompaninë “M&Sillosi” në Xërxë të Rahovecit

Kryeministri shqiptar nesër do të kryejë disa vizita në Kosovë.

Fillimisht do të ndalet në Xërxë të Rahovecit, ku do të zbarkojë në kompaninë “M&Sillosi”.

Më pastaj do të vizitojë fabrikën “Comodita” në Gjakovë, para se në fund fare të shkojë te familja e Thaçit në Burojë.

Sipas agjendës së siguruar nga Klan Kosova, pjesë e delegacionit do të jenë edhe ministret Ibrahimaj, Krifca, Kumbaro dhe Spiropali.

Orkestra Simfonike e Gjakovës me 23 qershor vjen me Koncertin Veror

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!