Edi Rama vizitoi fabrikën e miellit M&Sillosi në Xërxë të Rahovecit

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka vizituar fabrikën e miellit M&Sillosi, në Xërxë të Rahovecit.

Ai vizitoi çdo sektor të kësaj fabrike në të cilën bëhet përpunimi i grurit.

Brenda ai pa nga afër se si hap pas hapi bëhet përpunimi i grurit në këtë fabrikë.

“Xërxë, Kosovë – Në sipërmarrjen e bukur M&Sillosi, e cila përveçse udhëheq tregun e Kosovës me furnizime të miellit me shumicë e me pakicë, është dhe furnizuesi ndërkombëtar e prodhuesi më i madh në rajon i miellit të grurit me cilësinë më të lartë”, ka shkruar Edi Rama në Facebook.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!