Vuçiq bisedon me Ramën dhe Kovaçevskin: Nesër vendimi për samitin në Bruksel

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, sot në mëngjes ka biseduar përmes videolidhjes me kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama dhe atë të Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, për samitin BE-Ballkani Perëndimor që mbahet më 23 qershor në Bruksel.

Vuçiq ka deklaruar në llogarinë në Instagram “buducnostsrbijeav” se tre liderët janë pajtuar që pas konsultimeve me qeveritë dhe këshilltarët e tyre, nesër në mesditë ta shpallin vendimin nëse do të marrin pjesë në këtë tubim, transmeton Klankosova.tv.

Kovaçevski: Nesër është vendimi për pjesëmarrje në samitin në Bruksel

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitrom Kovacevskiq, ka njoftuar sot në profilin e tij në Facebook se ka biseduar me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama, për samitin e ardhshëm BE-Ballkani Perëndimor.

Pas konsultimeve të mëtejshme të brendshme, siç tha ai, nesër në mëngjes do të marrë vendimin përfundimtar për pjesëmarrjen në samitin BE-Ballkani Perëndimor.

Lajmet Vuçiq bisedon me Ramën dhe Kovaçevskin: Nesër vendimi për samitin në Bruksel >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!