Breshëri dhe stuhia shkaktuan dëme të mëdha në Podujevë dhe Gjilan

Pasditja e së martës në Kosovë u karakterizua me stuhi të fuqishme 0dhe breshër, duke shkaktuar dëme në kulturat bujqësore në disa zona. Njëra nga komunat e goditura breshëri është Podujeva. Fatri Zhitia, zëdhënës i Komunës së Podujevës, tha për Telegrafin se nga breshëri dhe stuhia janë prekur më së shumti fshati Majac, Lupç i Epërm, Popova, Lluzhani, Lluga dhe Bellopoja .

Source

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!