Dëme të mëdha, breshri shkatërron kulturat bujqësore në Podujevë

Të martën një stuhi e fuqishme ka goditur qytetin e Prishtinës dhe atë të Podujevës. Si pasojë, një pjesë e kulturave bujqësore në këto dy qytete kanë pësuar dëme të mëdha. Në fotografitë e publikuara nga MeteoBallkan, evidentohen dëme të konsiderueshme në të mbjellat e fermerit Nebih Curri në Podujevë. Dëme bujqësore janë shkaktuar edhe në fshatin Majac të Podujevës. Në anën tjetër…

Source

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!