Gjatë garës me dema shembët skena, vdesin katër veta (VIDEO)

Së paku katër persona kanë vdekur e qindra të tjerë kanë mbetur të lënduar kur një tribunë u shemb gjatë një gare me dema në qytetin El Espinal, raportojnë mediat lokale të Kolumbisë.

Në disa pamje të publikuar në Youtube shihet se tifozët kanë hyrë në arenën e demave, ndërsa pjesa e tribunave e cila është nga druri shembët dhe zë qindra persona.

Sipas mediave të Kolumbisë, numri i viktimave prej këtij aksidenti mund të rritet.

Lajmet Gjatë garës me dema shembët skena, vdesin katër veta (VIDEO) >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!