Acarohet Petkoviq: Kurti kërcënoi me luftë serbët në Kosovë

Me vendimet e fundit të njëanshme të institucioneve në Prishtinë për targat dhe letërnjoftimet e Serbisë, ‘Albin Kurti më haptazi kërcënoi me luftë serbëve në Kosovë’, ka thënë sot drejtori i zyrës për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq.

”Vendimi i institucioneve në Prishtinë për ndalimin e letërnjoftimeve serbe dhe pas datës 30 shtator heqjen e vlefshmërisë së targave me emrat e qyteteve serbe “KM”, “GL”, “PR”, “UR” e të tjera, me njoftim se pas se afati i sekuestrues së këtyre automjeteve paraqet një goditje të drejtpërdrejtë për të gjithë serbët në jug dhe veçanërisht në veri të Ibrit”, tha Petkoviq në një deklaratë, pas vendimeve të qeverisë së Kosovës sot, transmeton klankosova.tv.

Lajmet Acarohet Petkoviq: Kurti kërcënoi me luftë serbët në Kosovë >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!