Gruaja ‘e vdekur’ godet arkivolin për të treguar se është gjallë gjatë funeralit të saj

Një funeral në Peru është ndërprerë në mënyrë dramatike pasi u dëgjuan trokitje brenda një arkivoli.

Familja e Rosa Isabel Cespedes Callaca ishte mbledhur në qytetin e Lambayeque për të bërë nderimet e fundit më 26 prill.

Rosa ishte përfshirë në një aksident të rëndë në rrugën Chiclayo-Picsi të rajonit. Aksidenti i mori jetën kunatit të saj dhe plagosi rëndë nipat e saj.

Ajo ishte shpallur ‘e vdekur’ pas përplasjes së tmerrshme dhe më vonë e futën në një arkivol përpara funeralit të saj. Por kur të afërmit e saj ngritën arkivolin mbi supet e tyre, ata filluan të dëgjonin tinguj të çuditshëm.

Rosa Isabel Cespedes Callaca was rushed to hospital from her funeral when it was found that she was alive, on 26th April, in Chiclayo, Peru. (CEN)

Ata ulën arkivolin dhe hapën kapakun për të gjetur një ‘grua të dobët’, por të gjallë, që po i vështronte.

Kujdestari i varrezave Juan Segundo Cajo tha: “Ajo hapi sytë dhe ishte duke u djersitur. Shkova menjëherë në zyrën time dhe thirra policinë”.

Të afërmit e tronditur dërguan Rozën, ende në arkivolin e saj, në Spitalin Referencial Ferrenafe në Lambayeque. Rosa u zbulua se kishte shenja të dobëta të jetës dhe u lidh me një makineri për mbështetjen e jetës nga mjekët. Por gjendja e saj u përkeqësua dhe ajo vdiq tragjikisht vetëm disa orë më vonë.

Familja e saj, të cilës iu desh të jepnin lamtumirën dy herë, tani po kërkon përgjigje.

Ata janë shprehur të indinjuar ndaj shefave të kujdesit shëndetësor për faktin se ajo u shpall e vdekur ‘në radhë të parë’, transmeton Klankosova.tv.

Rosa Isabel Cespedes Callaca was rushed to hospital from her funeral when it was found that she was alive, on 26th April, in Chiclayo, Peru. (CEN)

Lajmet Gruaja ‘e vdekur’ godet arkivolin për të treguar se është gjallë gjatë funeralit të saj >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!