Mullistët me lajm të mirë: Gruri e mielli pritet të lirohen

Çmimi i bukës arriti në 60 centë në disa furra të vendit gjatë ditës së djeshme. Si arsye u dha rritja e çmimeve të shumë produkteve. Por, këtë shtrenjtim po e konsiderojnë të padrejtë dhe të paarsyeshëm në Shoqatën e Mullistëve. I pari i mullistëve, Bashkim Zejnullahu, ka thënë se është e palogjikshme që të ngritet çmimi i bukës kur çmimet janë në rënie. Sipas Zejnullahut, gruri e mielli janë…

Source

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!