Pesë muaj luftë, Ukraina tregon se sa ushtarë rusë ka vrarë

Lufta mes Ukrainës dhe Rusisë po vazhdon.

Autoritet ukrainase kanë njoftuar se ushtria ukrainase ka vrarë të paktën 35,750 ushtarë rusë që prej fillimit të luftës, 24 shkurt.

Sipas zyrtarëve ukrainas në 24 orët e fundit ushtria e tyre ka vrarë 150 trupa ruse.

Skynews raporton se shifrat e publikuara nga Ukraina për ushtarët rusë të vrarë kanë qenë vazhdimisht më të larta se shifrat e publikuara nga Rusia dhe agjencitë perëndimore.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!