120 trupa ruse u vranë në 24 orë, thotë Ukraina

Forcat e armatosura ukrainase pretendojnë se 120 trupa të tjerë rusë u vranë të premten, duke e çuar humbjen totale në rreth 35 mijë e 870.

Kievi ndan rregullisht vlerësimet për humbjet ruse, megjithëse vlen të përmendet se këto kanë qenë vazhdimisht më të larta se ato të publikuara nga Moska dhe agjencitë perëndimore, përcjell Klankosova.tv

Ukraina beson gjithashtu se njëmijë e 582 tanke ruse janë shkatërruar që nga 24 shkurti.

Lajmet 120 trupa ruse u vranë në 24 orë, thotë Ukraina >> Rahoveci INFO.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!