Limani: Kosova prodhon grurë vetëm 50% për nevojat e popullatës

Musa Limani, ish-dekan i Fakultetit Ekonomik dhe këshilltar i ish-kryeministrit Ramush Haradinaj në një intervistë për Rahoveci INFO tha se Kosova asnjëherë nuk i ka plotësuar nevojat e popullatës me grurë e për këtë arsye është i detyrueshëm importi. “Me sa unë e di, Kosova diku 40 deri në 50% prodhon grurë për nevojat e popullatës së Kosovës. Megjithëse tash ka disa deklarata që është ministri…

Source

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!