Kurti takohet me shefin e EULEX-it, ja për çfarë diskutuan

Sot Albin Kurti ka pasur një takim me shefin e EULEXIT.

Shefi i misionit të EULEX-it në Kosovë, Lars-Gunnar Wigemark, është takuar sot me kryeministrin Albin Kurti, në lojërat “Para Sports Games 2022”, që po zhvillohen në Prishtinë.

Wigemark shkroi se si gjithmonë, ai dhe Kurti patën një diskutim inspirues.

“Si gjithmonë, një diskutim frymëzues me kryeministrin e Kosovës Albin Kurtin. Këtë herë në margjinat e lojërave “Kosova Para Sports Games 2022”, u shpreh Wigemark në Twitter.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!