Kamuflimi në borë, Turqia ofron një kontingjent të uniformës për FSK-në

Ministria e Mbrojtjes e Kosovës ka bërë të ditur se Ministria Turke e Mbrojtjes dhuroi një kontingjent të uniformës ushtarake të kamuflimit në borë për Forcën e Sigurisë së Kosovës.

Në njoftimin e Ministrisë së Mbrojtjes së Kosovës bëhet e ditur se në kuadër të bashkëpunimit bilateral, sot është mbajtur ceremonia e pranim-dorëzimit të donacionit për FSK-në të dhuruar nga Ministria e Mbrojtjes Kombëtare të Turqisë.

“Donacioni përkatës përmban një kontingjent të uniformave ushtarake të kamuflimit në borë për nevojat e njësive taktike manovruese të FSK-së”, thuhet në njoftim.

Në ceremoninë e pranim-dorëzimit morën pjesë oficerë nga dyja palët të kryesuar nga Atasheu turk i mbrojtjes kolonel Çağdaş Akif Kahraman dhe nga Shefi I Sektorit për Furnizim dhe Transport i Ministrisë së Mbrojtjes, nënkolonel Rexhep Hoxha.

Mbështetja e Republikës së Turqisë dhe Ministrisë së saj të mbrojtjes është shumë e rëndësishme në procesin e zhvillimit të FSK-së, thuhet në njoftim.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!