Rahoveciani e vazhdon traditën në Zvicër, kjo është bashqja e tij për lakmi atje

Një burrë nga Rahoveci e ka vazhduar traditën e mbjelljes së perimeve edhe në Zvicër.

Bëhet fjalë për Alush Shalën, i cili jeton e punon në Ëürenlingen- Aargau të Zvicrës.

Sulmoi seksualisht një të mitur 13 vjeçare, arrestohet i dyshuari 30 vjeçar

Ka qenë faqja “Krusha e Madhe” që ka publikuar në Facebook një video nga të mbjellat e tij.

“Alush Shala është një nga mërgimtarët e vjetër te fshatit që jeton e punon në Ëürenlingen- Aargau Zvicerr🇨🇭 edhe pse me vite large vendlindjes kulturen e Krushës për të mbjellur perimkultura nuk e ka harruar”, thuhet në përshkrimin e kësaj videoje. /Express

I shkaktoi lëndime trupore djalit dhe vëllait, kërkohet paraburgim për të dyshuarin nga Malisheva

Lajmet Rahoveciani e vazhdon traditën në Zvicër, kjo është bashqja e tij për lakmi atje >> Portal lajmesh nga Gjakova dhe Rahoveci.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!