Trajneri i famshëm turk nënshkruan me skuadrën e Pejës

Trajneri i mirënjohur turk, Can Sevim është timonier i ri i KB Pejës.

39 vjeçari do ta drejtojë skuadrën e njohur basketbollistike kosovare në rrugën drejt trofeut.

Sevim ishte zgjedhur një edicion si trajneri i sezonit në Turqi, ndërsa ka drejtuar skuadra të njohura turke.

Zyrtare: Can Sevim i KB Peja

Ju njoftojmë se KB Peja ka arritur marrveshje me trajnerin e njohur turk Can Sevim. Ai konsiderohet si një ndër trajnerët më të mirë turk të gjeneratës së re dhe ka drejtuar skuadra turke si: Ted Ankara Colleges, Afyon Belediyespor dhe Petkim SK, te cilat i ka udhehequr në Superligen Turke. Në sezonen 2020/21 është zgjedhur Trajneri i Vitit ë Turqi nga trajnerët e 16 ekipeve turke.

Sevim ka filluar punen në krijimin e ekipes së Pejes, të cilët do i bëjmë publike në ditet në vijim dhe do filloj stervitjet në ditët e para të Gushtit.

Mirë se vjen Can Sevim” thuhet nw njoftimin e KB Pejës./Rahoveci info/

Lajmet Trajneri i famshëm turk nënshkruan me skuadrën e Pejës >> Rahoveci info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!