Krasniqi në Rahovec: Qeveria i ka lënë të vetmuar fermerët në përballimin me krizën ekonomike

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka vizituar sot fermerët në Komunën e Rahovecit për të parë nga afër ballafaqimin e tyre me sfidat nga kriza e rëndë e çmimeve dhe mos mbështetja e nevojshme nga a e Qeverisë së Kosovës. Kreu i PDK-së gjatë vizitës që u ka bërë vreshtave të fermerit Selami Shehut, tha se përtej sfidave dhe mungesës së mbështetjes nga Qeveria në këtë…

Source

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!