Mot mjaft i nxehtë sot në Kosovë

Ndiqni hijet, edhe sot mot mjaft i nxehtë në Kosovë.

Valë e nxehtësisë do të mbretërojë mbi vendin tonë ditëve të ardhshme. Kryesisht me kthjellime e diell.

Sot do të mbajë mot kryesisht me diell dhe më nxehtë, sipas Prishtina Weather.

“Ditën e shtunë me vransira të pakta lokale, e të dielën orëve të pasdites vende-vende me mundësi për rrebeshe të shkurta shiu me bubullima. Grimcat e materies do të jenë në koncentrime të ulëta ditëve të ardhshme, kështu që indeksi i cilësisë së ajrit mbetet në vlera të pranueshme e të mira, vetëm orëve të pasdites, rritje shënon ozoni sipërfaqësor, që çon indeksin në vlera mesatare dhe të dobëta.

Ditëve të kthjellëta e me diell, indeksi i rrezeve ultraviolete do të jetë në nivele shumë të larta të rrezikut, ndaj orëve të mesditës rekomandohet t’i ikim ekspozimit më të gjatë ndaj rrezeve të diellit”, thuhet në njoftim.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!