“Ca kokrra rrushi…”, slogani i Hardh Fest inspiruar nga vargjet e poetit Xhevdet Bajraj

Hardh Fest 2022 i dedikohet poetit të madh Xhevdet Bajraj i cili vdiq më 22 qershor të këtij viti.

Inspiruar nga vargjet e poezisë “Ca kokrra rrushi te Rahovecit”, është edhe slogani i edicionit të sivjetshëm, i cili mbahet me 2, 3 dhe 4 Shtator në Rahovec, nën patronatin e Kryetarit të Komunës, Smajl Latifi, me përkrahjen tradicionale të MKRS, MBPZHR, Komuna Rahovec.

Dalin rezultatet e Konkursit për anëtar të bordit të “EKO Regjionit” nga Rahoveci

Me “Ca kokrra rrushi…”, organizatorët ju mirëpresim n’Rahovec më 2, 3 dhe 4 Shtator.

Lajmet “Ca kokrra rrushi…”, slogani i Hardh Fest inspiruar nga vargjet e poetit Xhevdet Bajraj >> Portal lajmesh nga Gjakova dhe Rahoveci.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!