Krasniqi tregon detaje pas takimit me Ilir Metën

Ilir Meta, po qëndron për vizitë në Kosovë.

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, ka pritur sot në selinë e partisë së tij Presidentin në largim të Shqipërisë, Ilir Meta, i cili po qëndron për vizitë zyrtare në Kosovë me ftesë të Presidentes Vjosa Osmani.

Krasniqi është deklaruar pas takimit që pati me Metën, ku tha se e mirëpriti me shumë kënaqësi dhe vlerësoi lart kontributin e tij në unifikimin politik dhe qytetar në çështjet që prekin Kosovën dhe Shqipërinë, transmeton Gazeta Online Reporteri.net.

Ai ka shprehur falënderime edhe për angazhimin e vazhdueshëm të Metës në mbajtjen e raporteve vëllazërore mes dy shteteve.

“Në përfundim të mandatit të tij, shpreh falënderimet e mia dhe të Partisë Demokratike të Kosovës, për angazhimin e tij të vazhdueshëm për kultivimin dhe ruajtjen e marrëdhënieve vëllazërore mes Shqipërisë dhe Kosovës”, shkroi Krasniqi në Facebook.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!