Orari i plotë në elitën e futbollit kosovar – Xhiro e tretë, gjashtë dhe shtatë me super derbi

Është hedhur shorti, për edicionin e ri 2021/22 në elitën e futbollit kosovar.

Kampioni në fuqi i Kosovës, Ballkani mbrojtjen e titullit e nis në udhëtim te Malisheva në xhiron e parë ku sezoni i ri fillon më 13 gusht.

Në xhiron e parë na presin ndeshje shumë interesante si Gjilani – Ferizaj, Drenica – Llapi, Trepça ’89 – Drita dhe Dukagjini – Prishtina.

Por për ta parë derbin e parë të madh në sezonin e ri duhet pritur java e tretë ku dy gjigantët kosovarë Prishtina dhe Drita takohen në ‘Fadil Vokrri’.

Në xhiron e gjashtë luhet super derbi mes Ballkanit dhe Dritës që konsiderohen si dy ekipet favorite për titull, derisa një javë më vonë zhvillohet derbi më i madh lokal në vend mes Dritës dhe Gjilanit.

Më poshtë Telegrafi ua sjell të gjitha duelet e fazës së parë në Superligën e futbollit kosovar.

Java e parë
Gjilani – Ferizaj
Malisheva – Ballkani
Drenica – Llapi
Trepça ‘89 – Drita
Dukagjini – Prishtina

Java e dytë
Drita – Dukagjini
Ferizaj – Prishtina
Llapi – Trepça ‘89
Ballkani – Drenica
Gjilani – Malisheva

Java e tretë
Malisheva – Ferizaj
Trepça ‘89 – Ballkani
Drenica – Gjilani
Dukagjini – Llapi
Prishtina – Drita

Java e katërt
Llapi – Prishtina
Ballkani – Dukagjini
Gjilani – Trepça ‘89
Ferizaj – Drita
Malisheva – Drenica

Java e pestë
Trepça ‘89 – Malisheva
Dukagjini – Gjilani
Prishtina – Ballkani
Drita – Llapi
Drenica – FerizajJava e gjashtë
Ballkani – Drita
Ferizaj – Llapi
Gjilani – Prishtina
Malisheva – Dukagjini
Drenica – Trepça ‘89

Java e shtatë
Dukagjini – Drenica
Trepça ‘89 – Ferizaj
Prishtina – Malisheva
Drita – Gjilani
Llapi – BallkaniJava e tetë
Gjilani – Llapi
Malisheva – Drita
Ferizaj – Ballkani
Drenica – Prishtina
Trepça ‘89 – Dukagjini

Java e nëntë
Prishtina – Trepça ‘89
Drita – Drenica
Llapi – Malisheva
Dukagjini – Ferizaj
Ballkani – Gjilani. /Rahoveci info/

Lajmet Orari i plotë në elitën e futbollit kosovar – Xhiro e tretë, gjashtë dhe shtatë me super derbi >> Rahoveci info.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!